Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraina okazała się w pierwszej dziesiątce krajów z najgorszymi drogami

Ukraina okazała się w pierwszej dziesiątce krajów z najgorszymi drogami

Zdjęcie pobrano z unian.netUkraińskie drogi znalazły się na honorowym 137 miejscu z 144 według opinii amerykańskich ekspertów, którzy przeprowadzili badanie opinii kierowców na całym świecie.  Jakość ukraińskich dróg oceniono na 2,3 punktów z 7. Rosyjskie drogi też zdobyły 2,3 punkty, jednak w rankingu najbliższa wschodnia sąsiadka Ukrainy stoi o jeden stopień wyżej – na 136 miejscu.

Za najlepsze uznano drogi we Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Singapurze – 6,5 stopni z 7 możliwych. Do pierwszej dziesiątki trafili także Portugalia, Szwajcaria, Austria, Finlandia i Niemcy. Najgorsze drogi, zgodnie z międzynarodowymi badaniami, są w Mołdawii – ich jakość została oceniona tylko na 1,5 punktów. Na dole listy znajduje się także Polska, Bułgaria (2,5 pkt) i Rumunia (1,9 pkt.)

Ukraińscy mechanicy i właściciele stacji obsługi samochodów twierdzą, że najczęściej  zepsute samochody trafiają do nich już na ewakuatorach.

Jednak w Ukraińskiej Państwowej Agencji Dróg Krajowych zaznaczają, że 85% dróg o znaczeniu krajowym już naprawiono. Niestety, ukraińscy kierowcy mają na to inny punkt widzenia.

Krystyna Bej, HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code