Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińcy z „dobrą historią wizową” będą mogli dostać pięcioletnią wizę Schengen

Ukraińcy z „dobrą historią wizową” będą mogli dostać pięcioletnią wizę Schengen

 

Ukraińcy, posiadający bezproblemową historię wizową, od najbliższego czasu będą mogli ubiegać się o pięcioletnią schengenską wizę. O tym podczas briefingu oświadczył dyrektor departamentu informacyjnej polityki ukraińskiego MSZ Dmytro Dikusarow.

Dikusarow wyjaśnił, że w ostatnich dniach Ministerstwo Spraw Zagranicznych Słowacji złożyło oświadczenie o uproszczeniu zasad otrzymania wielokrotnych wiz Schengen przez Ukraińców:

– Mówimy o wizach terminem od 2 do 5 lat. Ukraińcom, którzy posiadają pozytywną wizową historię, słowacka strona może wydawać wizy długoterminowe.

Przypomnimy że w projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącym Ukrainy mówi się o potrzebie posunięcia się w kierunku liberalizacji wydawania wiz. Parlament Europejski wzywa Radę i Komisję jak najszybciej zacząć działać dla ułatwienia mieszkańcom Ukrainy podróży do krajów Unii Europejskiej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *