Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińcy wierzą w sukces EURO-2012

Ukraińcy wierzą w sukces EURO-2012

Zdjęcie pobrane z http://hotsport.uaPrawie dwie trzecie części Ukraińców wierzą w to, że Ukraina może z powodzeniem przeprowadzić piłkarskie mistrzostwa EURO-2012. O tym świadczą wyniki socjologicznego badania, przeprowadzonego przez Research& Branding Group, upublikowane 29 lutego na konferencji prasowej «100 dni do EURO-2012. Nowe doświadczenie dla Ukrainy».

«Z rezultatów badań wynika, że ponad 60% przesłuchanych uważa, że Ukraina godnie poradzi sobie z prowadzeniem mistrzostw piłki nożnej. Podstawowym efektem dla kraju od turnieju, zdaniem obywateli, stanie się poprawa transportowej, turystycznej i sportowej infrastruktury », — oświadczył kierownik socjologicznego centrum Eugenusz Kopatko.

Na pytanie, kto najwięcej zrobił dla pomyślnego przeprowadzenia EURO-2012 na Ukrainie, większość respondentów odpowiedzieli, że podstawową jest zasługa państwa (organów centralnych władzy) (44,1%), a także biznes-struktur (36,5%) i miesjcowego samorządu (26,1%).

Eugeniusz Kopatko zaznaczył także, że, w 100 dni, które zostały do turnieju, Ukraina musi dopracować projekty infrastrukturalne, i wzmocnić informacyjne wsparcie EURO-2012. Na uwagę także zasługuje kwestia przygotowania wolontariuszy, którzy będą pracować z obcymi gośćmi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code