Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińców wpuszczą do Europy bez wiz nie wcześniej niż w 2015 roku?

Ukraińców wpuszczą do Europy bez wiz nie wcześniej niż w 2015 roku?

Zdjęcie pobrano z podrobnosti.uaUkrainie obiecują nowe porozumienia wizowe po 25 lutym, jednak wciąż pozostaje szereg nierozwiązanych pytań.

W parlamencie odrazu trzy frakcje (Partia Regionów, «Bat’kiwszczina» i UDAR) zdecydowali się by zadeklarować swoją europejskość i w piątek złożyli wspólną deklarację. Premier Mykoła Azarow postanowił poświęcić integracji do UE część dnia wolnego od pracy, po czym zawiadomił w sieci Facebook, że odbył z wicepremierami i ministrami naradę z wdrążenia w życie planu działań ze zbliżenia z UE i postanowił wziąć na siebie koordynację działań władzy w tym pytaniu. Na 25 lutego zaplanowany jest szczyt Ukraina — UE i władza z opozycją w jednolitym porywie postanowiły pokazać swoje dążenie nabliżyć się doEuropy.

Mołdowa już znajduje się na drugim etapie integracji, według słów przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barrozu, to państwo może otrzymać zniesienie wiz już w 2014 roku. Dla Ukrainy wyraźne terminy na razie nie pojawiły się, ale, w razie przejścia tego kraju na drugi etap, może być pojawić się nowy termin – 2015 rok.

Redakcja

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code