Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pojawiła się publikacja poświęcona 275. rocznicy konsekracji Kościoła pw. św. Zofii w Żytomierzu

Pojawiła się publikacja poświęcona 275. rocznicy konsekracji Kościoła pw. św. Zofii w Żytomierzu

W czerwcu 2021 roku Studencki Klub Polski wspólnie z Parafią pw. św. Zofii w Żytomierzu, Wydziałem Historycznym Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki w Żytomierzu, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy zorganizował Międzynarodową Konferencję Naukową poświęconą 275. rocznicy konsekracji Kościoła św. Zofii w Żytomierzu pt. „Rola Kościoła rzymskokatolickiego w życiu społecznym Wołynia – Żytomierszczyzny w XVIII – XX w.”.

Bardzo się cieszymy, że już mamy wydaną publikację pokonferencyjną – Materiały Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Rola Kościoła rzymskokatolickiego w życiu społecznym Wołynia – Żytomierszczyzny w XVIII – XX w.”.

W ramach Konferencji otwarta została również wystawa fotograficzna pt. „Historia kościoła św. Zofii przez pryzmat wieków”. Przedstawia ona prawie 300. letnią historię kościoła. Elementy tej  wystawy zawiera również nasza publikacja.

Przekazana będzie ona wszystkim uczestnikom Konferencji z Polski i Ukrainy, Domowi Polskiemu w Żytomierzu, parafii św. Zofii w Żytomierzu. Przesłana zostanie też do placówek dyplomatycznych a także bibliotek w Polsce i Ukrainie,

Wierzymy, że będzie ona służyć szerokiemu gronu naukowców, krajoznawców, historyków i wszystkim tym, kto interesuje się historią powstania i działalności Kościoła pw. Św. Zofii w Żytomierzu.

Serdeczne dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tej Konferencji. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do Konsulatu Generalnego RP w Winnicy za wszechstronną pomoc organizacyjną i wsparcie finansowe w czasie realizacji tego przedsięwzięcia. .

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, mw, 9 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *