Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Ukazał się siódmy Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu

Ukazał się siódmy Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu

O realizacji projektu edukacyjnego „Półkolonie dla dzieci z nauczaniem języka polskiego „Lato z Domem Polskim”, obchodach jubileuszu 85-lecia poetki Jarosławy Pawluk, wizycie członka Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą pana Andrzeja Pająka, Polskich Dniach Nauki w Żytomierzu, z udziałem około 100 osób z Żytomierza, Malina, Bykówki i Nowoghrada-Wołyńksiego można przeczytać w kolejnym kwartalniku informacyjnym, przygotowywanym przez pracowników Domu Polskiego w Żytomierzu.

Biuletyn informuje także o szkołach partnerskich Domu Polskiego, a mianowicie o żytomierskiej szkole nr 10 oraz szkole we wsi Denysi.

W  żytomierskiej szkole nr 10, język polski wprowadzono do programu nauczania od 2016 roku. W tym roku szkolnym, języka polskiego jako drugiego obcego uczy się 142 uczniów: I i V klasa – pierwszy rok nauczania, II i VI – drugi rok. Zajęcia prowadzi absolwentka Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego Wiktoria Oleksiuk. W tym roku szkoła nr 10 została laureatem konkursu „АBC – klasy polskiej”, organizowanego przez Fundację „Wolność i Demokracja”.

W Denyszowskiej szkole średniej, język polski wykładany jest od 2013 roku przez nauczyciela – pana Jana Kurnosowa. Ze względu na wielkie zainteresowanie uczniów i rodziców językiem polskim ,dyrekcja szkoły w tym roku przydzieliła na te  zajęcia ,oddzielny gabinet. W nowym roku szkolnym, języka polskiego jako drugiego obcego, w Denyszach uczy się 90 uczniów V-IX klasy. Materiały dydaktyczne dla szkół partnerskich – podręczniki, zeszyty i słowniki daje Dom Polski w Żytomierzu.

>>>> Czytaj Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu Nr 7 (czerwiec-wrzesień)<<<<

Słowo Polskie, 26.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code