Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Ukazał się album jubileuszowy z okazji 700-lecia Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej

Ukazał się album jubileuszowy z okazji 700-lecia Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej

Ten album, jest jednym z owoców Roku Jubileuszowego 700-lecia odrodzenia Diecezji Kijowskiej, który świętujemy od 13 grudnia 2020 roku do 12 grudnia 2021 roku, jest już w kioskach parafialnych.

„Nie traktujmy ten Album jako podręcznik z historii. Tu ożywają radości i smutki, chwile wzlotów i upadków, wierność i zdrada uczniów Chrystusa. W świetle tego wszystkiego mamy dobrą okazję, dostrzegając błędów przeszłości, poprawić je i zrobić wszystko co w naszej mocy, aby one nie powtórzyły się w przyszłości. Patrząc na wielkie sprawy, jakich Pan Bóg dokonał w dziejach naszej diecezji, z wdzięcznością powtarzajmy wraz z Najświętszą Maryją Panną słowa wielkiego hymnu Magnificat: „Wielbi dusza moja Pan” – tak jest napisano w słowie powitalnym biskupa Witalija Krywyckiego.

Album można kupić w kiosku kościoła św. Aleksandra w Kijowie, w kioskach parafii św. Zofii i św. Joanna Dukli w Żytomierzu. Również, jest możliwość zamówić Album w proboszczów parafii.

Informacja na podstawie strony internetowej Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej.

Walentyna Jusupowa, 8 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code