Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » UE otwiera swoje rynki dla ukraińskich towarów

UE otwiera swoje rynki dla ukraińskich towarów

Fot. euukrainecoop.com

Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej w ukraińskim rządzie Olha Stefaniszyna zadeklarowała, że udało się wynegocjować podpisamie umowy ACAA, dotyczącą niektórych rodzajów produktów o wartości dodanej, tzw. bezwizu przemysłowego.

Według niej od 1 stycznia 2021 r. otwiera się możliwość renegocjacji warunków handlu z UE w kierunku ich dalszej liberalizacji.

„W szczególności uzgodniliśmy podpisanie umowy ACCA (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products), tak zwanego bezwizu przemysłowego, dotyczącego niektórych rodzajów produktów o wartości dodanej – urządzeń niskonapięciowych, sprzętu elektromagnetycznego, maszyn i mechanizmów”, – powiedziała Stefaniszyna.

Według niej, oznacza to, że produkty wyprodukowane na Ukrainie, należące do tych kategorii, w przypadku uzyskania certyfikatu ukraińskiego organu nadzoru rynku, będą  miały nieograniczony dostęp do rynku UE.

Więcej na: https://www.civic-synergy.org.ua/wp-content/uploads/2018/04/ACAA-integrating-into-the-EU-s-industrial-products-market_en_2019.pdf

Lidia Baranowska, 15 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code