Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » UE nie uznaje rosyjskich paszportów mieszkańców Krymu

UE nie uznaje rosyjskich paszportów mieszkańców Krymu

Źródło - publicist.in.uaRosyjskie konsulaty państw strefy Schengen nie uznają rosyjskich paszportów zagranicznych, które od niedawna zaczęto wydawać mieszkańcom okupowanego półwyspu i kierują posiadaczy tych paszportów do Kijowa.

Nie zważając na to, że rosyjskie władze na Krymie bez problemu wydają mieszkańcom tego półwyspu paszporty, Unia Europejska odmawia wklejania do nich wiz. Odpowiedni komunikat pojawił się na stronach Ambasady Niemiec w Kijowie. Wyraźnie daje on do zrozumienia, że tylko konsulaty na Ukrainie oraz centra wizowe w tym państwie są upoważnione do przyjmowania wniosków wizowych od rezydentów Krymu.

– Dotyczy to tych petentów, którzy zameldowani są na Krymie, niezależnie od tego, jaki paszport posiadają – ukraiński, czy paszport wydany przez państwo trzecie – mówi się w komunikacie.

Rosyjscy deputowani do Dumy nie widzą poważnego problemu w niemożliwości otrzymania przez mieszkańców Krymu wiz do krajów strefy Schengen. Według Dmytrija Wiatkina oni „nie muszą jeździć do Europy”.

Słowo Polskie, 24.10.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code