Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » UE i USA prawie jednocześnie uchwaliły rezolucje, dotyczące Ukrainy

UE i USA prawie jednocześnie uchwaliły rezolucje, dotyczące Ukrainy

Zdjęcie pobrano z www.theorie-du-tout.fr Izba Reprezentantów USA 10 lutego 2014 roku w ślad za rezolucją Europarlamentu uchwaliła własny dokument, potwierdzający wsparcie Stanów Zjednoczonych dla „demokratycznych i europejskich aspiracji” na Ukrainie, nawołując ukraińskich urzędników do respektowania praw obywateli na organizowanie pokojowych akcji protestacyjnych.

Rezolucja nr 447 także wyraża poparcie dla „ludzi Ukrainy, którzy mają prawo wybierać przyszłość wolną od strachu i przemocy”.  

Ten dokument był wniesiony przez demokratę Eliota Engela do rozpatrzenia przez Izbę Reprezentantów. Głosowało za niem 381 deputowanych.

Trochę wcześniej podobny dokument został uchwalony podczas kolejnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Europosłowie na danym etapie, tak samo, jak i Amerykanie, nie wprowadzają personalnych sankcji w stosunku do ukraińskich władz ale oferują pomoc finansową w wypadku powołania opozycyjnego rządu i dotrzymania przez Janukowicza obietnicy zwolnienia wszystkich politycznych więźniów.

Red., bwp 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code