Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Udział Związku Polaków Winniczyzny w obchodach 20. rocznicy powstania województwa świętokrzyskiego

Udział Związku Polaków Winniczyzny w obchodach 20. rocznicy powstania województwa świętokrzyskiego

W dniach 4-5 czerwca br. na zaproszenie Pana Marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa trzyosobowa grupa Związku Polaków Winniczyzny na czele z prezesem organizacji – Alicją Ratyńską, wzięła udział w obchodach 20. rocznicy partnerskiego województwa. To wielki zaszczyt dla Związku uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, związanym z obwodem z którym od lat współpracuje ta jedna z najstarszych organizacji polonijnych obwodu winnickiego.

Związek Polaków Winniczyzny bardzo ceni wsparcie i pomoc, którą otrzymuje od Urzędu Marszałkowskiego przez wiele lat, między innymi dofinansowanie pobytu i udziału, działającego przy Związku Dziecięcego Teatru Polonijnego “Dialog” w Festiwalach Kultury Dziecięcej w Pacanowie, zorganizowanie spotkań z młodziezą i starszymi osobami Związku Polaków oraz wycieczek po Kielcach i województwie, zaopatrzenie w książki i materiały dydaktyczne sali lekcyjnej ZPW. Bezcennym i bardzo potrzebnym  dla organizacji jest dar od pierwszego Marszałka województwa – Józefa Szczepańczyka – autentyczne polskie stroje ludowe, które do dziś są wielkim skarbem organizacji.

Także ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem dla Związku Polaków Winniczyzny stał się udział jego członków w obchodach 20. rocznicy województwa świętokrzyskiego. Wspaniały program pobytu obejmował zwiedzanie historycznego miasta Sandomierz oraz – Sanktuarium Świętego Krzyża, spotkanie z władzami Urzędu Marszałkowskiego i udział w uroczystej akademii z okazji jubileuszu.

Związek Polaków Winniczyzny wyraża ogromne i szerdzeczne podziękowanie organizatorom przedsięwzięcia, zwłaszcza – Marszałkowi województwa Adamowi Jarubasowi oraz Wice – Marszałkowi – Janowi Maczkowiakowi za możliwość uczestnictwa w bardzo ważnym wydażeniu historycznym dla Świętokrzyskiego,  z nadzieją na dalszą kontynujację współpracy.

Prezes ZPW Alicja Ratyńska, 14.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code