Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Uciekinierzy z Donbasu spowodowali znaczny wzrost cen na mieszkania

Uciekinierzy z Donbasu spowodowali znaczny wzrost cen na mieszkania

Źródło - APPrzez rosnącą migrację mieszkańców Donbasu w głąb państwa ukraińskiego znacznie wzrosło zapotrzebowanie na wynajem i sprzedaż niedrogich mieszkań.

Największy wzrost odczuwalny jest w obwodach, przylegających do Donbasu – zaporoskim, dniepropetrowskim oraz charkowskim a także we Lwowie i Kijowie – informuje prezydent Stowarzyszenia ds. Nieruchomości Ukrainy Serhij Złydeń.

Przesiedleńcy coraz aktywniej nie tylko wynajmują ale także kupują niedrogie jedno- dwupokojowe mieszkania. Większość z migrantów nie widzi przyszłości na Donbasie i planuje na stałe osiedlić się w nowym miejscu.

Szanse na odnalezienie taniego mieszkania w Winnicy praktycznie równają się zeru – mówi pracowniczka miejscowego biura nieruchomości Ania Moisiejewa – Po pierwsze brakuje propozycji a po drugie ceny są znacznie wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym. Cena wynajęcia pokoju w mieszkaniu z gospodarzem waha się w granicach 1000-1300 hrywien a oddzielnego jednopokojowego mieszkania – od 2000 do 3000 hrywien.

Słowo Polskie, 13.10.2014 r.

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code