Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Tylko 32,2% mieszkańców wsi chcą, by ich dzieci nie wyjechały do dużych miast

Tylko 32,2% mieszkańców wsi chcą, by ich dzieci nie wyjechały do dużych miast

zdjęcie pobrane z ukrproject.gov.uaO tym świadczą  wyniki sondażu „Społeczno-ekonomiczny stan ukraińskiej wsi”, przeprowadzonego przez Instytut Gorszenina.

Blisko jednej trzeciej mieszkańców ukraińskich wsi (34,0%) były by zadowolone, gdyby ich dzieci wyjechały do miasta, 6,4% – za granicę, 4,3% – do stolicy, 1,3% – do innej wsi. Przy czym każdemu piątemu respondentowi (21,8%) ciężko było odpowiedzieć na to pytanie.

W większości ukraińskich rodzin na wsi (40,6%) wychowuje się dwójka dzieci. Więcej niż w ćwierci rodzin (28,7%) rośnie jedno dziecko. Troje i więcej dzieci wychowują się w rodzinach 14,7% przesłuchanych. Bezdzietnych rodzin na ukraińskich wsiach – 14,8%. Zrezygnowały odpowiedzieć na to pytanie 1,2% respondentów.

Więcej niż połowa Ukraińców (53,6%) chce zostawić w dziedzictwo dzieciom wartości materialne . Każdy czwarty respondent (25,9%) chciał by zostawić w dziedzictwo rodzinne tradycje, a 5% badanych osób myślą o przekazaniu dzieciom rodzinnego biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code