Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Turniej szachowy Dla Niepodległej” w d. Płoskirowie

Turniej szachowy Dla Niepodległej” w d. Płoskirowie

26 października w Chmielnickiej Obwodowej Bibliotece dla dzieci odbył się Turniej Szachowy pod tytułem   „Dla Niepodległej”.  

Organizatorem turnieju jest „Polskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie miasta Krasiłowa” przy wsparciu innych polskich organizacji oraz Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

W zawodach uczestniczyło 20 zawodników z polskich szkół sobotnio-niedzielnych w obwodzie chmielnickim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego.

Dzięki takiej imprezie uczniowie mogą kształcić umiejętność koncentracji, odporność psychiczną, opanowanie, wytrwałość, właściwe wykorzystanie czasu oraz umiejętność podejmowania decyzji  w warunkach ryzyka.  Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwał sędzia Maksym Makarczuk.

Turniej został rozegrany na zasadach systemu szwajcarskiego na dystansie 4 rund. Tempo gry 5 minut + 3 sekund na każde posunięcie. Nie zabrakło pięknej oprawy muzycznej,  polskich elementów narodowych, śpiewu pieśni patriotycznych, wykonanych przez zespół „Mazury”.

Młodzież rywalizowała w kilku grupach wiekowych. Najlepszymi w swoich grupach okazali się: Mark Turowski, Władysława Korolczuk, Piotr Korolczuk, Illa Skipczyk, Artem Garnyk.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty i dyplomy  od prezesa PKOS Ruslana Garnyka, Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz władz miejskich m. Chmielnicki, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach – książki i gry planszowe o Polsce.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom  rywalizacji i zwycięstwa! Główny organizator Turneju Ruslan Garnyk  podkreślił, że ta akcja będzie miała stały charakter i możliwie zostanie rozwinięta do międzynarodowego turnieju do dnia Konstytucji 3 Maja i dnia Niepodległości Polski.

Polskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie miasta Krasilowa, 3 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *