Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Tureckie łodzie podwodne pływają w pobliżu Krymu a Ukraina nie ma środków, żeby im przeszkodzić

Tureckie łodzie podwodne pływają w pobliżu Krymu a Ukraina nie ma środków, żeby im przeszkodzić

Zdjęcie pobrano z tyzhden.uaTureckie łodzie podwodne bez przeszkód patrolują wybrzeże Krymu ale Ukraina nie posiada środków, żeby przeszkodzić tym łodziom –  informuje Dmytro Zagrebin, zastępca dowódcy jedynej ukraińskiej łodzi podwodnej «Zaporoże».
Tureccy marynarze z floty podwodnej dzisiaj bez obaw przenikają do ukraińskich wod terytorialnych i robią głębinowe zdjęcia krymskiego wybrzeża.
Wcześniej o pojawieniu się tureckich łodzi podwodnych przy brzegach Krymu informowali także przedstawiciele Czarnomorskiej Floty Rosji.
Rosjanie przez ostatnie lata odnotowują pojawienie się tureckich łodzi podwodnych w akwenie feodosijskim, gdzie znajdują się centra z testowania nowych rodzajów broni – oświadczył kapitan pierwszego stopnia Siergij Gorbaczow.
Do rozpadu ZSRS, w 70-80 latach, Turcja nie ryzykowała wprowadzać swoje łodzie podwodne w akwenu Morza Czarnego w pobliżu Krymu.

Redakcja

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code