Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Trzy przemyskie fundacje zaapelowały do premiera RP Morawieckiego o przywrócenie pociągu na Ukrainę

Trzy przemyskie fundacje zaapelowały do premiera RP Morawieckiego o przywrócenie pociągu na Ukrainę

Fot. rynek-kolejowy.pl

Jak informuje portal Yavp.pl petycję do polskiego premiera o przywrócenie połączenia kolejowego między Przemyślem a Ukrainą wysłały Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Fundacja Azymut oraz Fundacja Kresowe Centrum Nauki1010 pl.

„Po prawie dwuletniej kwarantannie dla turystyki miejskiej, handlu lokalnego i gastronomii w przygranicznym Przemyślu dalsze zerwanie połączenia kolejowego z Ukrainą oznacza utratę dodatkowej szansy na uderzenie w dno finansowe. Dla dworca w Przemyślu wznowienie połączeń byłoby szansą na odzyskanie wiodącej roli węzła przesiadkowego na wschodniej granicy Polski i UE z Ukrainą” – czytamy w petycji.

Autorzy petycji zaznaczyli, że podróżować pociągami bezpośrednimi z Przemyśla do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, można bez przeszkód ale z Ukrainą połączenie jest utrudnione oraz apelują do polskiego rządu do przywrócenia ruchu pociągów z Przemyśla do Lwowa, Kijowa i Odessy.

Zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu kolejowe przewozy pasażerskie między Polską a Ukrainą będą nadal wstrzymane co najmniej do 1 września 2021 r.

Sergij Porowczuk, 2 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code