Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Trwa nabór ofert na działania w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Trwa nabór ofert na działania w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Prezydium Senatu wyznaczyło sześć kierunków działań w latach 2017–2019. Są to: edukacja, kultura i promocja Polski oraz ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, wzmacnianie pozycji środowisk polskich i polonijnych w krajach zamieszkania, media polonijne, infrastruktura polonijna oraz pomoc charytatywna i socjalna.

Od 15 października 2018 r. trwa przyjmowanie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r. Przez Kancelarię Senatu. Oferty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora ofert.

Celem naboru jest wsparcie środowisk polonijnych i polskich za granicą. Oferty mogą składać wyłącznie organizacje zarejestrowane w Polsce, które mają doświadczenie w pracy na rzecz tych środowisk.

Przyjmowanie ofert zakończy się według następującego harmonogramu:

– dla ofert z kierunków media polonijne oraz pomoc charytatywna i socjalna – 9 listopada 2018 r.,
– dla ofert z kierunku wzmacnianie pozycji środowisk polskich i polonijnych w krajach zamieszkania – 16 listopada 2018 r.,
– dla ofert z kierunku edukacja i infrastruktura polonijna – 23 listopada 2018 r.,
– dla ofert z kierunku kultura i promocja Polski oraz ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego – 30 listopada 2018 r.

Więcej na stronie internetowej: https://www.senat.gov.pl/senat-i-polonia/wydarzenia/art,11003,ogloszenie-otwartego-naboru-ofert-na-realizacje-zadan-w-zakresie-opieki-nad-polonia-i-polakami-za-granica.html

Słowo Polskie na podstawie informacji senat.gov.pl, 25 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code