Jesteś tutaj: Home » Inne » Trwa nabór kandydatów do Nagrody im. Iwana Wyhowskiego

Trwa nabór kandydatów do Nagrody im. Iwana Wyhowskiego

Nagroda Główna im. Iwana Wyhowskiego dla kandydata z zakresu nauk humanistycznych to roczny pobyt naukowo-dydaktyczny na jednym z sześciu polskich uniwersytetów.

Dla kandydatów z zakresu nauk społecznych, ścisłych, ekonomicznych, technicznych, rolniczych oraz bibliotekoznawstwa ufundowano też Staże Naukowe. Są one zorganizowane w formie to 4-miesięcznych pobytów badawczych na dwóch polskich uniwersytetach .

Nagroda ta ma na celu uczczenie szczególnych zasług obywateli Ukrainy dla rozwoju nauki i kultury, w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie. Budowaniu demokratycznej Ukrainy – skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne dawnej Rzeczypospolitej wielu narodów, a także dawne, współczesne i przyszłe związki demokratycznej Ukrainy z Polską i Europą.

Zgłoszenia zawierające opis zasług i osiągnięć kandydatów należy przesyłać do 15 lutego 2022 roku, na adres [email protected] .

Więcej na: https://studium.uw.edu.pl/nagrodystaze/nagroda-im-iwana-wyhowskiego/nabor-do-nagrody-im-iwana-wyhowskiego/?fbclid=IwAR1KI8EQ–A_J15ZhVMdKKmsm-Q_nOOiDS-x3IYpgmLxFQ6Qm2MYzR-dh90

Słowo Polskie za: SEW EW,mw, 13 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code