Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Trwa akcja zbierania pieniędzy na generatory dla Ukrainy

Trwa akcja zbierania pieniędzy na generatory dla Ukrainy

Polacy w najtrudniejszych momentach nadal niosą pomoc Ukrainie. Każdy pomaga w miarę swoich możliwości. Fundacja Projekt Patriotyzm prosi o wsparcie dla swojej najnowszej akcji pomocy RazemDlaUkrainy:

Jako zarząd Fundacji Projekt Patriotyzm otrzymaliśmy prośby o pomoc z Ukrainy! Z Kijowa dostaliśmy pilną prośbę o pomoc zaopatrzeniową, w szczególności o agregaty prądotwórcze. Dodatkowo zewsząd płyną prośby o pomoc humanitarną, materiały opatrunkowe, ubrania, leki. Odpowiadając na te prośby chcemy zamówić generatory prądotwórcze w polskiej fabryce, która przygotowała specjalną linię produkcyjną dla Ukrainy (koszt 1758,90 zł/szt. lub ok. 3000 zł/szt. za mocniejszą wersję)! Produkcja trwa bez przerw więc jesteśmy w stanie szybko pozyskać tak bardzo potrzebny sprzęt na Ukrainie i przekazać do potrzebujących! Generatory służą m.in. ludności cywilnej w miejscach gdzie z powodu działań wojennych nie ma prądu! Chcemy również nabyć tradycyjną pomoc humanitarną! Wszystko co wyślemy tam się przyda! Zakupione rzeczy wyślemy do Kijowa, Krzemieńca i Złoczowa!

Fundacja Projekt Patriotyzm to inicjatywa grupy przyjaciół, która pragnie pielęgnować wartości patriotyczne w życiu publicznym i promować wizję nowoczesnego patriotyzmu. Najważniejszym celem, jaki próbuje osiągnąć Fundacja, jest wzbudzenie wśród młodych ludzi poczucia troski i odpowiedzialności za naszą Ojczyznę. W Fundacji działają osoby związane od wielu lat z trzecim sektorem (np. Stowarzyszenie KoLiber, NZS, Klub Jagielloński). Po latach tworzenia projektów postanowiliśmy powołać fundację, która skupi różnorodne doświadczenia i będzie krzewić patriotyzm, przystępny dla młodego pokolenia.

Wiceprezes Fundacji od kilku lat jeździ do Krzemieńca gdzie jako wolontariusz pomaga w porządkowaniu cmentarza polskiego oraz przywraca pamięć o Liceum Krzemienieckim. Jest współautorem „Półprzewodnika Krzemienieckiego„.

Fundacja prowadzi wiele działań – wydaje płyty, organizuje spotkania tematyczne oraz duże wydarzenia kulturalne. Największym wydarzeniem kulturalnym było widowisko muzyczne pt. Nieustraszony Rotmistrz Pilecki.

Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto Fundacji: Fundacja Projekt Patriotyz [email protected]

Nr rachunku: 64 1600 1462 1899 9443 0000 0001 w banku BNP Paribas Bank Polska S.A.

Tytuł: Darowizna na cele statutowe – Pomoc Ukrainie

Sergij Porowczuk za: zrzutka.pl, 27 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code