Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Tetiana Bocian z Żytomierza została uczestniczką programu im. Lane’a Kirklanda

Tetiana Bocian z Żytomierza została uczestniczką programu im. Lane’a Kirklanda

Zdjęcie pobrano z kirkland.edu.plWykładowczyni Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu Tetiana Bocian znalazła się na liście stażystów w programie im. Lane’a Kirklanda. Młoda żytomierzanka, zarówno, jak i 47 innych utalentowanych osób ze wschodu, przez rok będzie mieszkała we Wrocławiu i studiowała na Wrocławskim Uniwersytecie.

Brać udział w odbiorze rekrutacyjnym w ramach programu stypendialnego im. Leina Kirklanda mogą osoby, które posiadają dyplom u ukończeniu uczelni wyższej, ich wiek nie przewyższa 35 lat oraz mogą swobodnie rozmawiać i pisać po polsku.

Celem programu jest przekazanie mieszkańcom krajów byłego ZSRS polskiego doświadczenia w dziedzinie transformacji gospodarki, systemu edukacji oraz innych sfer życia europejskiego społeczeństwa.

Do udziału w programie im. Lane’a Kirklanda-2013, który działa od 2000 roku, zgłosiło się 313 osób, tylko 47 z nich pojadą do Polski na staż.

Organizatorzy stawiają na osoby aktywne społecznie i zawodowo. Przeważnie to – wykładowcy, politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz dziennikarze.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code