Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Testy na Kurs Polskiego w Krakowie

Testy na Kurs Polskiego w Krakowie

14-15 kwietnia w Instytucie Oświaty Podyplomowej Nauczycieli na ul. Gruszewskiego 13 odbędą się testy kwalifikacyjne do kursu przygotowującego do państwowego egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego jako obcego dla Polaków z Ukrainy.

Osoby, które przejdą kwalifikacje, otrzymają możliwość uczestniczenia  w kursie,  przygotowującym  do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego.

Uczestnikom kursu organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie, program kulturalny oraz materiały dydaktyczne.Osoby, które uzyskają pozytywny wynik na egzaminie otrzymają zwrot kosztów egzaminu w wysokości od 60 do 100 EURO (w zależności od zdawanego poziomu).

Kurs adresowany jest do osób polskiego pochodzenia, posiadających Kartę Polaka, które zakwalifikują się na testach wstępnych organizowanych we Lwowie i Winnicy, ale w testach kwalifikacyjnych mogą uczestniczyć także osoby nieposiadające jeszcze Karty Polaka.

Od kilku lat istnieje możliwość uzyskiwania przez cudzoziemców oraz obywateli polskich na stałe mieszkających za granicą urzędowego poświadczenia znajomości języka polskiego po zdaniu egzaminu przed państwową komisją egzaminacyjną.  Wymagania egzaminacyjne oraz zasady przeprowadzania egzaminów spełniają standardy Rady Europy w sprawie testowania znajomości języków obcych w Europie. Więcej informacji na stronie www.certyfikatpolski.pl

Po zdaniu egzaminu komisja wydaje certyfikat (opłata 20 EURO) poświadczający znajomość języka polskiego jako obcego na trzech poziomach zaawansowania (poziom podstawowy B1, poziom średni ogólny B2, poziom zaawansowany C2) uznawane w krajach europejskich.

 

Więcej o Kursie i o testach kwalifikacyjnych na http://www.wspolnota-polska.krakow.pl/aktualnosci.php?id_news=113

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code