Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Terroryści wycofują się z Mińskiego Rozejmu

Terroryści wycofują się z Mińskiego Rozejmu

Źródło - svaboda.orgPrzedstawiciele terrorystycznych organizacji DNR i LNR, którzy brali udział w rozmowach w Mińsku, szukają powodów by udowodnić, że jakoby „nie byli bezpośrednimi uczestnikami spotkania trójstronnego, a tylko podpisali się  pod protokołem, który otrzymali do wglądu”.

Przewodniczący „Rady Najwyższej” DNR Lytwynow twierdzi, że „premierzy” Aleksander Zacharczenko oraz Igor Płotnickij byli tylko świadkami i biernymi uczestnikami rokowań. Zacharczenko, według Lytwynowa, opowiedział także, że terroryści pojechali tam wyłącznie z szacunku do prezydenta Putina. Premierzy uważnie słuchali, o czym rozmawiano i wzięli do uwagi punkt widzenia wszystkich.

Nie ma możliwości, żeby wykonać wszystkie 12 punktów tego protokołu o zamiarach, jest on raczej podstawą dla przyszłych pertraktacji – ogłosił Łytwynow.

5 września po kilkugodzinnych rokowaniach pomiędzy byłym prezydentem Ukrainy Leonidem Kuczmą, przedstawicielami DNR i LNR został podpisany protokół o rozejmie na Donbasie, który miał obowiązywać już tego samego dnia od 18.00.

Redakcja

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *