Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Terroryści na wschodzie atakują, nie zważając na podpisany w Mińsku rozejm

Terroryści na wschodzie atakują, nie zważając na podpisany w Mińsku rozejm

Prorosyjscy separatyści już kilkanaście razy złamali warunki rozejmu, podpisanego 5 wŹródło - Twitterrześnia w Mińsku przez byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę, ambasadora FR na Ukrainie Zurabowa, przedstawicielkę OBWE Heidi Tagliavini a także liderów terrorystycznych organizacji DNR i LNR Aleksandra Zacharczenki oraz Igora Płotnickiego.

Wczesnym rankiem 6 września poinformował o tym kierownik Centrum badań wojskowo-politycznych Dmytro Tymczuk:

Po 18.00 (Red.: od tej godziny obowiązywał rozejm) terroryści razem z rosyjskimi oddziałami wojskowymi ostrzelali pozycje ukraińskich wojsk w pobliżu Popasnej, Krasnogorówki, Złotego oraz Nowotroickiego. Ukraińscy żołnierze dotrzymują rozejmu i strzelają tylko w wypadku ataków na swoje stanowiska.

Większość krajów Europy bardzo krytycznie oceniła efektywność podpisanego w Mińsku protokołu o przerwaniu ognia na Donbasie. Amerykański prezydent Barak Obama obwiniał Rosję o eskalację konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy, która bez ingerencji Federacji Rosyjskiej została by zakończona jeszcze na początku lipca.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code