Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kriokomory – nowe trendy leczenia chorób z polskiego Słupska i ukraińskiego Dniepra

Kriokomory – nowe trendy leczenia chorób z polskiego Słupska i ukraińskiego Dniepra

Ekstremalne wychłodzenie ciała – nowy trend w dziedzinie zdrowotnej i kosmetologii. Teraz na Ukrainie każdy może sam spróbować – kriokomory są dostępne w wielu sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych, a także – kompleksach SPA i klubach fitness.

Każdy, kto kiedykolwiek próbował wskoczyć do zimnej wody po saunie, czy popływać w górskiej rzece po jacuzzi – pamięta uczucie „milionów igieł” w każdej komórce ciała. Uczucie, które jednocześnie orzeźwia i sprawia, że czujesz całe swoje ciało – namacalne i żywe.

W przypadku kriokomory efekt jest taki sam, ale szybszy i bardziej kompleksowy. Trzy minuty w komorze przypominającej saunę, a całe ciało otrzymuje impulsy do aktywacji naczyń. Początkowo gwałtownie się zwężają, a następnie rozszerzają, ponownie uruchamiany jest układ krwionośny, który staje się katalizatorem procesów metabolicznych.

Dziś kriokomory nie są już tajnym narzędziem laboratoryjnym i nie trzeba nosić szalików i futra, jak w starych filmach science fiction. Jednocześnie nie zamrażają ludzi, żeby się obudzili za sto lat. Nick Lahomoff, dyrektor ds. handlu międzynarodowego w globalnym producencie krio Vacuactivus, podzielił się niektórymi cechami nowoczesnych kriokomór. Na przykład w kriokomorze nie ma ani wilgoci ani wiatru, więc nie można jej porównać do pływania w zimnej wodzie.

Specjalna kabina wypełniona ciekłym azotem, który otula ciało chmurami pary o temperaturze minus 140 stopni. Pobyt w celi ograniczony jest tylko do 2-3 minut – ten czas wystarczy na „zresetowanie” organizmu. Dlatego osoba po prostu nie będzie miała czasu na zamrożenie (w klasycznym sensie). Jednak skóra w takiej komorze w ciągu kilku sekund stygnie do zera stopni, a potem ostro, dzięki temu, że organizm „podejmuje wyzwanie”, nagrzewa się do 35 stopni”.

Według niego współcześni światowi producenci kriokomór ściśle współpracują z naukowcami i nieustannie badają wpływ ekstremalnego zimna na organizm człowieka.

Na przykład w 2014 roku firma Vacuactivus opracowała technologię wykorzystania gazów niskotemperaturowych do leczenia, zachowania i utrzymania zdrowia ludzkiego ciała i środowiska oraz wdrożyła ją w swoich saunach.
Pozwala to ulepszać urządzenia do krioterapii, skompilować dla nich różne programy w zależności od potrzeb klienta. W końcu zakres efektów terapii jest dość szeroki: od leczenia problemów skórnych i zespołów bólowych po utratę wagi i eliminację problemów oddechowych i sercowo-naczyniowych.

Aktualne badania pokazują, że zastosowanie krio technologii to nie tylko przepis na „wieczną młodość”, ale także świetny sposób na rehabilitację osób, które doznały kontuzji, urazów, mają zespół stresu pourazowego czy depresję. Dlatego też kriokomory są popularne w Europie i Stanach Zjednoczonych jako środki rehabilitacyjne dla wojska.

Informacja: Vacuactivus to międzynarodowa firma z polskimi korzeniami produkująca komory do krioterapii. Założona w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z trzech największych producentów sprzętu kriograficznego na świecie.

Produkcja sprzętu zlokalizowana jest w Polsce (Słupsk) i na Ukrainie (Dniepr). Główne magazyny fabryczne w Europie znajdują się w Słupsku i Przemyślu (Polska). Vacuactivus ma siedzibę w Los Angeles w Kalifornii. Firma działała pod kierownictwem Slim Wellness Studio LLC.

Krioterapia – zastosowanie ekstremalnie niskich temperatur w terapii medycznej w celach terapeutycznych i profilaktycznych.

Iryna Basenko, 2 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code