Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ten szczególny dzień…

Ten szczególny dzień…

Są co roku dni szczególne, których nadzwyczajny nastrój wszyscy znamy od dziecka.

Jednym z takich dni jest szósty grudnia, kiedy to tradycyjnie przychodzi  Święty Mikołaj! Jakże wówczas cieszą się dzieci! Ileż radości przynosi im spotkanie z legendą!

W dniu 6 grudnia bieżącego roku do Domu Polskiego w Barze zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie poprzedziły wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci uczących się języka polskiego oraz uczestniczących w zajęciach chóralnych i tanecznych. Tematem prezentacji była zima, święty Mikołaj oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku dzieci miały okazję przystroić choinkę przyniesionymi przez siebie ozdobami jak również uczestniczyć w konkursach i zabawach.

Tego dnia sala Domu Polskiego pękała w szwach, bowiem przybyli również, wraz ze swoimi rodzicami lub dziadkami, najmłodsi członkowie polskiej społeczności – dzieci i wnukowie członków Barskiego Stowarzyszenia Polaków.

Wszyscy entuzjastycznie przywitali Mikołaja, który następnie rozdał kolorowe paczuszki ze słodkimi  prezentami. Obdarowanie tak licznie przybyłych dzieci nie byłoby możliwe bez wsparcia Konsulatu RP w Winnicy.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania byli nauczyciele języka polskiego: Małgorzata Michalska, Julia Łozińska i Mikołaj Kurta (który z powodzeniem wcielił się w postać Świętego Mikołaja), dyrygent chóru – pani Ludmiła Chałabuda,  oraz pan Igor Łoziński, który zadbał o stronę dźwiękową imprezy. Nad całością czuwała pani Małgorzata Miedwiediewa – dyrektor Domu Polskiego w Barze.

Małgorzata Michalska, nauczyciel skierowany za granicę przez ORPEG, Ukraina, Bar, 13.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code