Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » „Tania, Winnica z tobą” – dziennikarze pikietowali obwodowy departament MSW

„Tania, Winnica z tobą” – dziennikarze pikietowali obwodowy departament MSW

W czwartek 26 grudnia ponad 50 winnickich dziennikarzy zebrało się pod obwodowym departamentem MSW, by zaprotestować przeciwko stosowaniu przez władze represji wobec przedstawicieli ich zawodu.

Dziennikarze, z których wiekszość to członkowie Ukraińskiego Związku Dziennikarzy (UZD), przynieśli ze sobą plakaty, na których widniały hasła: „Dziennikarz nie tarcza” oraz „Tania, Winnica z tobą”, nawiązując do bulwersującego pobicia kijowskiej opozycyjnej aktywistki oraz dziennikarki Tetiany Czornowił.

Przewodniczący obwodowego ośrodku UZD Wasyl Pałamarczuk zwrócił się do kierownictwa milicji z żądaniem obrony tych jego kolegów, którzy cierpią z powodu wykonywania swoich obowiązków służbowych. Kierownik obwodowej milicji Wiktor Rusin zapewnił, że w obwodzie winnickim nie powtórzy się sytuacja, podobna do kijowskiej. Równocześnie główny milicjant Winnicczyzny nie zechciał komentować śledztwa, które toczy się przeciwko sprawcom zamachu na Czornowił i bardzo dyplomatycznie złożył życzenia winnickim dziennikarzom z okazji nadchodzących świąt.

Akcja, w której oprócz 50 dziennikarzy uczestniczyło także prawie 20 milicjantów (w tym i wyższego szczebla) skończyła się bardzo szybko. Na koniec wiecu dziennikarze wręczyli Rusinowi list sprzeciwu z podpisami 100 ich kolegów celem dostarczenia go ministrowi spraw wewnętrznych.

Red., bwp

Zdjęcia z pikietowania obwodowego MSW

{morfeo 495}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code