Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Taneczny odpoczynek w Polsce

Taneczny odpoczynek w Polsce

W dniach 4-10 stycznia 30-osobowa grupa młodzieży z Winnicy, członków zespołu tanecznego „Akademia Tradycji Narodowych” gościła z występami na Podkarpaciu.

Młodzi Podolanie i Podolanki przygotowali dla swoich rówieśników z dwóch szkół w okolicach Sanoka bogaty taneczny program artystyczny, wzbogacony o polskie tańce narodowe w tym – dobrze znanego krakowiaka.

W chwilach wolnych od występów i prób goście z Ukrainy zwiedzali Kraków, Przemyśl i Rzeszów, bawili się na dyskotekach i nawiązywali nowe znajomości.

6 grudnia organizatorzy wyjazdu zorganizowali dla młodzieży Wigilijną kolację z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej i ukraińskiej, w tym – kutią. 9 stycznia przed wyjazdem z powrotem na Podole, na małych tancerzy czekała niespodzianka – próba pokonania odległości ponad 20 metrów na 10-metrowej wysokości ponad 10 metrów.

Głównym organizatorem wyjazdu winnickiej młodzieży na Podkarpacie była Ludmiła Pilmanis, kierownik artystyczny zespołu „Akademia Tradycji Narodowych”. Polskie stroje narodowe dla zespołu ufundował polski konsulat w Winnicy.

Słowo Polskie, 15.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code