Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Sztuka teatralna – zajęcie nie tylko dla dorosłych

Sztuka teatralna – zajęcie nie tylko dla dorosłych

23 kwietnia 2013 r. w winnickiej szkole nr12 odbyło się spotkanie „Uczymy się polskiego w godzinach  pozalekcyjnych”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły oraz studio teatralne „Dialog”, działające przy Kulturalno-Oswiatowym Związku Polaków Winnicy (kierownik artystyczny – Wiktoria Gajdasz). W wystawie “Bajka o dwóch królestwach”, dzieci zawodowo odegrali swoje role i pokazały  jak zwycięża dobro i jak mogą przyjaźnić się woda i ogień a  zespól wokalny piosenki polskiej „Tęczowe barwy” ze szkoły nr12  pod kierownictwem Nadii Gonczaruk zachwycił wszystkich wykonaniem piosenek, promujących kulturę i folklor narodu polskiego.

Na tym spotkaniu była obecna także przedstawicielka Obwodowej Administracji – Alicja Ratyńska (zastępczyni wydziału ds. mniejszości narodowych i religii), szkolni nauczyciele, rodzice uczestników studia teatralnego „Dialog” i telewizja obwodowa.

Podobna impreza odbyła się i w ubiegłym roku. Na pewno ono stanie się tradycyjnym, ponieważ wszyscy – i dorośli i dzieci gorąco bili brawa małym ale utalentowanym artystom.

Łarysa Polakowa-Ziółkowska,

Zdjęcia S. Zagorodnij

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 304}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code