Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Szpital Szeptyckiego we Lwowie będzie pomagał władzom lokalnym w walce z epidemią

Szpital Szeptyckiego we Lwowie będzie pomagał władzom lokalnym w walce z epidemią

Fot. shukach.com

W środę 25 marca 2020 roku na górze Świętego Jura we Lwowie odbyło się spotkanie arcybiskupów archidiecezji lwowskiej, przedstawicieli  fundacji charytatywnej „Szpital im. Metropolity Andrzeja Szeptyckiego” i lwowskich władz lokalnych dotyczące współpracy z urzędem miasta w czasie pandemii koronawirusa.

Zgodnie z umową o współpracy, omówioną na spotkaniu, zostaną utworzone ruchome brygady szybkiego reagowania do konsultacji i wyjazdów na wezwania do osób podejrzanych o koronawirus, przeprowadzenia konsultacji psychologicznych dla lekarzy, a także zapewnienia gorących posiłków dla osób potrzebujących.

Lekarze i wolontariusze szpitala w składzie ruchomych brygad szybkiego reagowania zorganizowanych w ramach projektu , będą doradzali osobom w złym stanie zdrowia lub podejrzanym o koronawirus, którzy  nie zawarli kontraktu z lekarzem rodzinnym, w szczególności tym, którzy byli za granicą.

Te brygady są gotowe doradzać, przyjeżdżać i udzielać pomocy. Usługa będzie dostępna od wtorku 31 marca. Tel. 0800 200 112 będzie czynny w godzinach pracy od 9.00 do 18.00.

Wspólnie z Miejskim Centrum Terytorialnym dla osób starszych oraz Miejskim Ośrodkiem Opieki Społecznej szpital im. Andrzeja Szeptyckiego zapewni gorące posiłki dla najbardziej potrzebujących. Chodzi o zestaw wystarczający na jeden dzień, zawierający śniadanie, lunch i kolację.

Specjaliści Centrum Zdrowia Psychicznego Fundacji Charytatywnej „Szpital im. Metropolity Andrzeja Szeptyckiego” przeprowadzą wsparcie psychologiczne pracowników służby zdrowia, którzy pracują w szpitalach przyjmujących pacjentów z podejrzeniem lub chorych na koronawirusa.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 1 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code