Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności społecznej w Nowogrodzie Wołyńskim

Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności społecznej w Nowogrodzie Wołyńskim

W dniach 10-13 października w Nowogrodzie Wołyńskim w biurze Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego odbyły się szkolenia dotyczące podstaw prowadzenia organizacji pozarządowych.

W zajęciach udział wzięli członkowie zarządu i wolontariuszy Stowarzyszenia, siostry Sercanki, prezesi innych organizacji, m.in.: prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej Natalia Iszczuk, Prezes Studenckiego Klubu Polskiego Walentyna Jusupowa, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Romanowie Olga Myczkowska oraz Aleksander Myczkowski wiceprezes tej organizacji, prezes Polskiego Stowarzyszenia im. Jana Stypuły w Susłach Antonina Szczyrska.

Szkolenia prowadził Hubert Kampa, Prezes Fundacji In Blessed Art i Wolontariusz Eleos-Ukraine oraz 30. Brygady Zmechanizowanej w Nowogrodzie Wołyńskim – pasjonat teologii, ikonografii, teorii komunikacji i psychologii.

Tematem pierwszego szkolenia był Fundraising. W jego trakcie omówiono następujące zagadnienia:

1. Jak zbudować system wsparcia finansowego dla fundacji – skąd czerpać środki.
2. Budowa stałych relacji wokół organizacji – jak zainteresować ludzi organizacją.
3. Darczyńcy – jak się wobec nich zachować i gdzie ich szukać.
4. „To że chcesz pieniądze na dobry cel nie oznacza, że ktoś je da” – jak prowadzić rozmowy z darczyńcami, sponsorami.
5. Komunikacja werbalna i niewerbalna – co zakłóca komunikację.

II cześć szkoleń dotyczyła podstaw prowadzenia organizacji pozarządowej, parafii, społeczności wolontariuszy na temat: „Budowa społeczności organizacji i wokół organizacji”.
„Jako uczestnik warsztatów, z pewnością mogę powiedzieć, że takie warsztaty bardzo potrzebne są. Często myślimy, że wiemy wszystko sami: jak pisać, jak składać projekty, ale jak okazuje się na praktyce, dużo nie wiemy. Warto brać udział w takich warsztatach. Dziękuję prezesowi Stowarzyszenia im. J. Lubińskiego Wiktorii Szewczenko za pomysł i zaproszenie” – mówi Walentyna Jusupowa.

Projekt jest objęty wsparciem w ramach sprawowania opieki senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Wiktoria Szewczenko, Walentyna Jusupowa, 17 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code