Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Szkolenia dla nauczycieli języka polskiego jako obcego w Kijowie

Szkolenia dla nauczycieli języka polskiego jako obcego w Kijowie

W dniu 25 maja br. na Uniwersytecie Narodowym imienia Tarasa Szewczenki w Kijowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, zorganizowanym przez Szkołę Języka Polskiego GLOSSA. W tym roku w szkoleniu wzięło udział ponad 150 osób z całej Ukrainy.

Program szkolenia obejmował następujące sesję: kilka sposobów na tekst; zadania domowe na nowo; tablice, plansze, ilustracje – jak pokazać język polski; pytania do prowadzących.

„Jestem po raz trzeci na warsztatach Glossa. Bardzo mi się tutaj podoba. Za każdym razem te szkolenia dają nową wiedzę, nowe pomysły jak skutecznie prowadzić lekcję języka polskiego. Również poznanie takich samych nauczycieli i wymiana doświadczeniami podczas przerw między zajęciami. I najważniejsze, możliwość kupić nowe podręczniki z dużo zniżką. Tym razem kupiłam nowinkę: tablicę „Polski w obrazkach”. Chcę bardzo serdecznie podziękować całemu zespołowi Glossy za taką wspaniałą możliwość” – mówi Julia Nowicka, nauczycielka języka polskiego przy Studenckim Klubie Polskim oraz szkoły nr 6 w Żytomierzu.

W tym roku z Żytomierza w szkoleniach uczestniczyły nauczycieli języka polskiego Julia Nowicka, Oksana Lytwak, Mirosława Starowierow, Lesia Janczewska i Irena Denysewicz.

mgr Julia Nowicka, Studencki Klub Polski, 9 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code