Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Szefowa Komisji Europejskiej i 15 komisarzy unijnych w Kijowie wezmą udział w szczycie Ukraina-UE

Szefowa Komisji Europejskiej i 15 komisarzy unijnych w Kijowie wezmą udział w szczycie Ukraina-UE

Fot. Suspilne

W czwartek 2 lutego do Kijowa przybyło 15 komisarzy europejskich na czele z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen. Wśród gości jest m.in. szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

„Miło jest wrócić do Kijowa, po raz czwarty po rosyjskiej inwazji. Tym razem z moim zespołem komisarzy. Zebraliśmy się tutaj, aby pokazać, że UE mocniej niż kiedykolwiek opowiada się za Ukrainą. Oraz do dalszego pogłębiania naszego wsparcia i współpracy ” – napisała von der Leyen w sieci Twitter.

Dzisiaj szefowa KE bierze udział w szczycie Ukraina-UE. Ponadto ma się spotkać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Joseph Borrell zauważył, że przybył do Kijowa, by „przekazać mocny sygnał unijnego wsparcia wszystkim Ukraińcom, którzy bronią swojego kraju”. „Pomoc UE ​​sięgnęła 50 miliardów euro od początku wojny z Rosją. Europa była zjednoczona z Ukrainą od pierwszego dnia. I będzie z tobą, aby wygrać i wyzdrowieć ” – zaznaczył.

Podczas dzisiejszego szczytu poruszone zostaną kwestie związane z przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej.

W składzie delegacji są m.in. dwaj wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis i Marosz Szefczovicz, komisarz UE ds. gospodarki Paolo Gentiloni i komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Słowo Polskie, fot. Suspilne, 2 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code