Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Sytuacja w Nowych Sanżarach pod kontrolą

Sytuacja w Nowych Sanżarach pod kontrolą

Fot. UNN

Po czwartkowych akcjach protestu mieszkańców Nowych Sanżar wobec przyjazdu do ich miejscowości Ukraińców i obcokrajowców z chińskiego miasta Wuhan ewakuowani dotarli na teren ośrodka medycznego Narodowej Gwardii Ukrainy.

Miasteczko Nowe Sanżary znajduje się w obwodzie połtawskim, w środkowej części Ukrainy. Wcześniej akcje protestu wobec przyjazdu 45 rodaków oraz 26 cudzoziemców do ośrodków na ich terenie odbyły się także w obwodzie lwowskim, tarnopolskim oraz kijowskim.

W Nowych Sanżarach mieszkańcy, którzy sprzeciwiali się przyjazdowi ewakuowanych, próbowali nawet zablokować im wjazd do obiektu, doszło do starć z policją.

Na miejsce przybyli premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk, szef MSW Arsen Awakow oraz minister zdrowia Zoriana Skalecka.

W piątek lokalne władze zwróciły się do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prośbą, by ewakuowani nie byli pozostawieni w ośrodku na obserwację, ponieważ obiekt nie jest ich zdaniem do tego przygotowany – pisze portal Ukraińska Prawda.

Z Wuhanu ewakuowano 45 obywateli Ukrainy i 28 obcokrajowców, w tym dzieci. Ośrodek, do którego trafili, ma być pilnie, całodobowo ochraniany przez policję i Gwardię Narodową.

Słowo Polskie, 22 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *