Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Symbol tureckich innowacji – Bayraktar będzie produkowany w Ukrainie?

Symbol tureckich innowacji – Bayraktar będzie produkowany w Ukrainie?

Fot. Baykar

Turecki producent dronów bojowych Baykar może otworzyć fabrykę również w Ukrainie.

Rząd w Kijowie zatwierdził i przekazał do Rady Najwyższej w celu ratyfikacji ukraińsko-turecką umowę w tej sprawie.

– Drony Bayraktar odgrywają bardzo ważną rolę w wojnie z Rosją i stały się legendarnym symbolem naszego oporu. […] Szef firmy Baykar utworzył w Ukrainie filię tego przedsiębiorstwa, a spółka-córka została już właścicielem działki, na której powstanie zakład. Opracowano też dokumentację projektową fabryki. Ta koncepcja zostanie zrealizowana do końca, ponieważ wybudowanie zakładu w Ukrainie było niemalże osobistym zobowiązaniem kierownictwa Baykara — relacjonuje Ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar w rozmowie z portalem RBK.

Część komponentów wykorzystywanych do produkcji tureckich dronów już pochodzi z Ukrainy. Są to silniki i inne części zamienne.

Słowo Polskie, 11 sierpnia 2022 r.

1 Comment

  1. Jednak po polsku „na Ukrainie”. Rozumiem rozumowanie: komuś śnią się po nocach jakies nieuzasadnione pretensje. Może nawet terytorialne.Źle jest, jeżeli obcy będą uczyć Polaków, jak mamy pisać i mówić po polsku.I narzucać nam swoje widzimisię.”W Wielkopolsce”- nie oznacza, że Wielkopolska jest państwem. Poprawnie: na Słowacji, na Węgrzech, dlaczego nie ma być „na Ukrainie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code