Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Święto Trzech Króli w Żytomierzu

8 stycznia w Żytomierzu odbyło się  przejście Orszaku Trzech Króli centralnymi ulicami miasta.

Przebrani za aniołów, pastuchów, Królowie w otoczeniu setek wiernych przeszli od kościoła Miłosierdzia Bożego na Malowance przez centrum miasta do kościoła św. Jana z Dukli. W trakcie pochodu odtwarzano historię biblijną narodzenia Jezusa Chrystusa.

„ Idziemy głównie  dlatego, żeby nie tylko się bawić , ale  żeby pokazać Żytomierzanom, że Chrystus narodził się, że bardzo cieszymy się z tego i w dniu urodzin pamiętamy o nim” – mówi jeden z uczestników akcji Leonid Borecki.
Przechodniom bardzo podobało się kolorowy orszak,  chętnie robili zdjęcia. W rolę maleńkiego Jezuska, czekającego na uczestników procesji w kościele św. Jana z Dukli czekał 6-miesięczny Jan.

„Na pewno sam Pan Bóg wybrał nas. Nasze dziecko akurat pasowało. Wybierali nie nas, a dziecko. Dla rodziców to oczywiście wielka przyjemność i wielki zaszczyt. Z okazji świąt Bożego Narodzenia chcemy wszystkim złożyć życzenia Bożego błogosławieństwa, niech Pan Bóg wszystkich chroni” – powiedziała mama malutkiego Jana, Swietłana Jaroszyńska.

Walentyna Jusupowa, www.zhzh.info, 16.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code