Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto trzech króli w Żytomierzu

Święto trzech króli w Żytomierzu

W dniu 12 stycznia br. w Żytomierzu po raz szósty odbyła Świętowano Trzech Króli. Na początku odbyła się msza święta w parafii Bożego Miłosierdzia na Malowance, dalej parafianie wielu innych parafii zbierali się pod kościołem by pójść razem w procesji do Świętej Rodziny i uklęknąć obok szopki z malutkim Dzieciątkiem.

Procesji towarzyszyli „prawdziwi królowie i ich wojsko”, których parafianie szczerze witali. Wspólnie z księżmi, śpiewając kolędy procesja ruszyła ulicami miasta do kościoła świętego Joanna z Dukli. Zgodnie tradycją, wszystkich  prowadziła „Gwiazda”, dalej szli trzech królowi ze swoim wojskiem oraz wszyscy wierni.

Idąc ulicami, śpiewali kolędy, witali wszystkich tych, których spotykali na ulicach. Uroczysta procesja skończyła się w kościele św. Joanna z Dukli, gdzie mędrcy i wszyscy wierni oddali hołd dzieciątku Jezusowi.

Na sam koniec ks. Piotr Nowoselski OFM, pobłogosławił wszystkich, a ksiądz Jarosław Olszewski SAC, jako główny organizator uroczystości, zaprosił wszystkich za rok , aby znów razem podziękować dziesiątku Jezusowi.

Walentyna Jusupowa, fot. kzd.org.ua, 19 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code