Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Fot. http://kmc.media

6 stycznia 2018 roku do Żytomierza podczas uroczystości Objawienia Pańskiego przybyli „Trzej królowie”, by złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, której przewodniczył ojciec Wiktor Мatuszewski w górnym kościele parafii Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu na stadionie  młodzież urządziła inscenizację na początek procesji.

Tematem przewodnim scenariusza była współczesna Ukraina, która musi przygotować miejsce, ale również i serce na przyjście Chrystusa.

W pierwszej części przedstawienia Józef i Maria, szukając schronienia, zwrócili się o pomoc do uczestników, wzywając o zmianę stylu życia. A Herod wraz z diabełkami pokazał nowoczesne sposoby wywarcia wpływu poprzez kosmetyki, zdobywanie nowych gadżetów i puste obietnice, które usypiają wolę i umysł. W takim duchu cała procesja ruszyła w stronę centrum miasta. Zgodnie z tradycją, całą procesję prowadziła gwiazda, za którą podążali trzej królowie z wojskiem i prawdziwą orkiestrą, a dalej kroczyli wierni, którzy chcieli przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli i oddać hołd małemu Jezusowi.

Przemarsz zatrzymał się na placu Korolewa, gdzie podczas drugiej części inscenizacji uwidoczniono, co konkretnie oznacza zmiana stylu życia i myślenia. Wraz z nowymi bohaterami  procesja dotarła do świątyni św. Jana z Dukli, gdzie wszyscy oddali symboliczny pokłon małemu Jezusowi.

Proboszcz parafii o. Paweł Szewczuk przywitał wszystkich obecnych i zachęcał przysłuchiwać się do głosu Pana Miłosierdzia Bożego, co chce zawsze i wszędzie być z nami.

 

Lidia Baranowska na podstawie informacji s. Olgi Stanisławenko, kmc.media, Wallentyna Jusupowa, 11 stycznia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code