Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Święto parafialne w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Charkowie

Święto parafialne w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Charkowie

W dniu 17 listopada, w którym papież Jan Paweł II w 1991 roku kanonizował św.Rafała Kalinowskiego, parafia którą opiekują się ojcowie dominikanie, obchodziła swoje święto parafialne.

Jak podaje strona internetowa diecezji charkowsko-zaporoskiej, w kaplicy tradycyjnie zebrali się kapłani i wierni z parafii dekanatu charkowskiego.

Uroczystą Mszę św. celebrował proboszcz parafii św. Wincentego de Paula ojciec Jan Martinczak SM. W czasie homilii kapłan podzielił się doświadczeniem znajomości ze św. Rafałem Kalinowskim, które przeżył w 1992 roku w czasie nowicjatu w pobliżu miejscowości Czarna. W miejscu gdzie pełnił swoją posługę święty oraz gdzie znalazło spoczynek jego ciało.

Kaznodzieja opisał św. Rafała jako osobę zawsze dobrze wykonującą swoją pracę i wezwał obecnych do brania z niego przykładu.

Po Mszy św. obecni mieli możliwość dowiedzieć się więcej o życiu świętego, o którym opowiedział parafianom pan Mieczysław. Następnie proboszcz parafii ojciec Marian Woźniak OP zaprosił wszystkich na świąteczny obiad.

Lidia Baranowska na podstawie informacji kmc.media, 25 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *