Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Święto Babci i Dziadka w Sławucie

Święto Babci i Dziadka w Sławucie

W jeden z bardzo zimnych i zaśnieżonych styczniowych dni obchodziliśmy dwa ciepłe i rodzinne święta, tych, których możemy zaliczyć do najbardziej dobrych i serdecznych – Dzień Dziadka i Dzień Babci.

W tym roku ani śnieg, ani mróz nie przeszkodziły naszym dzieciakom ze Sławuty, aby powiedzieć najbardziej gorące słowa miłości i wdzięczności swoim dziadkom i babciom , poczęstować ich smakołykami i gorącą herbatą. Ale najważniejsze jest to, żeby powiedzieć o tym jak ich kochają i jak nie wyobrażają swego życia bez najdroższych dla każdego dziecka Babci i Dziadka!

Każde dziecko powiedziało swojej Babci lub swojemu Dziadkowi najszczersze życzenia, najcieplejsze słowa. Podarowało swoje małe gorące serduszko tym, którzy zawsze i bezwarunkowo przyjdą na pomoc, poczęstują najsmaczniejszym ciastkiem, najbardziej korzystnym i zdrowym jedzeniem, pobawią się z dziećmi. Lub po prostu, kiedy jest taka potrzeba przytulą, pocałują, zetrą łzy albo przyłożą lód na rozbite kolanko. A także bardzo często odprowadzą do przedszkola, do szkoły, na tańce. Wszędzie, gdy jest taka potrzeba. I Dlatego składamy życzenia w imieniu naszym, naszych dzieci: zdrowia, szczęścia, większej emerytury, grzecznych wnuków i co najmniej  Stu lat!

Dziękujemy nauczycielkom, pracującym z naszymi dziećmi, Zarządowi ZPU, Pani Prezes. Serdeczne podziękowanie składamy każdemu uczestnikowi bardzo rodzinnej akademii, a zwłaszcza Fundacji Wolność i Demokracja, pod patronatem której działa Szkoła Sobotnia przy Związku Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie.

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 29 stycznia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *