Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”

Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”

W dniu 19 grudnia br. w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu odbył świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”.

Rzeczywiście, chociażby na „chwilę” przenieśliśmy się w przepiękną atmosferę muzyki, harmonii, radości, spokoju. Za tą atmosferę dziękujemy serdecznie Zasłużonemu dla Kultury Polskiej Zespołu Kameralnemu im. Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego pod kierownictwem dr muzykologii Ireny Kopoć.

W ramach koncertu, mogliśmy odsłuchać cudowne, najpopularniejsze kompozycje w całym świecie, kompozytora P. Czajkowskiego, które były grane na dużych scenach.

Cieszymy się, że już powoli-powoli, nie zważając na pandemię, zanurzamy się w okres świąteczny. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przyniosą spokój, radość, zdrowie i wiarę, że wszystko będzie zgodnie planów. I wierzymy, że następne spotkania, uroczystości będą odbywać się w większym gronie naszych miłośników.

Cieszymy się, że wszyscy obecni na Sali, zostali zadowoleni: „Czekamy na inne projekty, wystawy. Wszystko było niesamowicie! Dziękujemy” – mówiła Olena Kwiatkowska.

Każdy obecny na Sali, oprócz wielkiej satysfakcji i radości z odsłuchania koncertu, otrzymał prezenty. Wierzymy, że świąteczna atmosfera, energetyka, przywróci nas do normalności, że dzieciątko Jezus, które za kilka dni urodzi się, błogosławi nas tylko na sukces, dobro i radość w każdym dniu.

Dziękuję za współprace w ciągu roku dla Gnatyuk Art Center w Żytomierzu i liczymy na dalszą owocną współpracę. Świąteczny koncert odbył się jako podsumowanie wystawy fotograficznej fotografa polskiego pochodzenia Alfreda Fedeckiego.

Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 26 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *