Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Świąteczny koncert w Domu Polskim w Żytomierzu

Świąteczny koncert w Domu Polskim w Żytomierzu

W pogodny grudniowy weekend dziecięcy zespół wokalny „Kwiaty” zaprezentował w Domu Polski koncert z okazji mikołajkowych świąt.

Program 45-minutowego koncertu zawierał 15 piosenek. W większości to były nowe kompozycje, które dopiero w tym roku szkolnym włączone zostały do repertuaru „Kwiatów”. Koncert się zaczął bardzo patriotycznie – od Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości (hymnu Unii Europejskiej). Patriotyczną falę kontynuowano, m.in., wykonaniem takich piosenek jak „Polskie kwiaty”, „Kraj rodzinny”, „Uwierz, Polsko”.

Nastanie zabrzmiały piosenki wyjątkowe „Barka”, „Liczę na Ciebie Ojcze” i „Święty uśmiechnięty”. Te kompozycji stworzyły niepowtarzalną wzruszającą atmosferę świąteczną.

Na zakończenie koncertu „Kwiaty” wykonały wesołe piosenki „Kukułeczka”, „Zabawa motylka”, Komputer w głowie”.

Kierownik artystyczny zespołu pani Larysa Bojko utytułowała ten występ „Koncertem solistów”. „Każde dziecko jest utalentowane i wyjątkowe i zasługuje solowo wykonać chociażby fragment piosenki – powiedziała pani Larysa obecnym na Sali widzom – rodzicom, dziadkom i rodzeństwom naszych małych artystów. I rzeczywiście podczas koncertu każdą piosenkę solowo zaczynały to jedna to druga uczestniczka zespołu. A akompaniament zapewniały na fortepianu pani Larysa Bojko oraz dziewczynki na fujarkach.

Uczestniczki zespołu „Kwiaty” to przeważnie uczennice szkół podstawowych które 1-2 lata uczą się języka polskiego i zwiedzają zajęcia wokalne. Lecz gorliwa i wytrwała praca małych artystów i ich nauczycielki pani Larysy Bojko skutkowali tak pięknym świętem muzyki i słowa polskiego!

W 2020 roku projekt edukacyjny „Sobotnie Kółka Twórcze dla dzieci” jest objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicąza pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dom Polski w Żytomierzu, 8 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *