Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Świąteczny koncert „Od Mikołaja do Jordana” w Żytomierzu

Świąteczny koncert „Od Mikołaja do Jordana” w Żytomierzu

W dniu 18 grudnia w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu odbył świąteczny koncert pod nazwą „OD MIKOŁAJA DO JORDANA”.

Przepiękną atmosferę stworzył nam wszystkim obecnym Zasłużony dla Kultury Polskiej Polski Zespół Kameralny im. Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego na czele z Panią dr Ireną Kopoć. Cieszymy się, że już powoli, nie zważając na pandemię, ponurzamy się w okres świąteczny, okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niech zbliżające Święta Bożego Narodzenia, przyniosą spokój, radość, zdrowie i wiarę, że wszystko będzie.

W ramach koncertu można było wysłuchać utwory polskich muzyków, którzy urodzili się w Żytomierzu. Zabrzmiały utwory m.in. Latoszyńskiego, Janowica. Wielką niespodzianką dla naszych gości była możliwość wspólne z zespołem zagrać na muzycznych instrumentach „Mazurka” autorstwa Borysa Latoszyńskiego. Z takiej możliwości najwięcej ucieszyły się dzieciaki.

Każdy obecny na sali, oprócz satysfakcji i radości z odsłuchania koncertu, otrzymał prezenty. Niech one staną się symbolem ciepła, dostatku i dobrego humoru na cały nadchodzący rok! Wierzymy, że świąteczna atmosfera i energia przywrócą normalność, że dzieciątko Jezus, które za kilka dni urodzi się, pobłogosławi nas, co przyniesie dobro i radość w każdym dniu.

Cieszymy się, że już powoli pomimo pandemii, zanurzamy się w okres świąteczny. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przyniosą spokój, radość, zdrowie i wiarę, że wszystko będzie zgodnie z planem.

Dziękujemy Gnatyuk Art Center w Żytomierzu za współpracę w tym roku i liczymy na dalszą owocną współpracę w przyszłości.

Projekt realizowany przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021 przy wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 23 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code