Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Sukces polskiego projektu pomocy dla mieszkańców wschodu Ukrainy

Sukces polskiego projektu pomocy dla mieszkańców wschodu Ukrainy

Fot. TVP

W ramach polskiego projektu pomocy dla ludności cywilnej w strefie przyfrontowej w Donbasie wyszkolono kilkudziesięciu pracowników socjalnych, wspierano medycznie i psychologicznie osoby poszkodowane na skutek wojny i utworzono nowoczesny gabinet medyczny.

Realizowany przez Fundację Most Solidarności i Caritas Mariupol projekt był odpowiedzią na tragiczną sytuację mieszkańców wiosek znajdujących się w strefie linii rozgraniczenia pomiędzy Ukrainą a republikami Doniecką i Ługańską.

Projekt realizowany był pod patronatem prasowym TVP Info.

Podczas realizacji projektu powołano do życia pięć organizacji pozarządowych. One nadal będą prowadziły działania pomocowe.

Celem działań finansowanych przez polskie MSZ było kompleksowe wsparcie mieszkańców zniszczonej strefy, połączone z intensywnym wsparciem lokalnej samoorganizacji.

W ciągu dwóch lat dwa zespoły medyczne 190 razy wyjeżdżały do pacjentów mieszkających w wioskach znajdujących się w pobliżu frontu. Odbyto w tym czasie 5689 wizyt domowych. Dzięki realizacji projektu 50 wyszkolonych opiekunów socjalnych rekrutujących się z bezrobotnej ludności strefy 21,6 tys. razy odwiedziło ze specjalistycznym wsparciem swoich 150 starszych podopiecznych. Pograniczne wioski 76 razy odwiedzały także motywacyjne zespoły doradcze złożone z psychologa i prawnika.

Słowo Polskie za: TVP, 28 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code