Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Służba statystyki raportuje o zerowej inflacji a parlament rozmyśla nad ponownymi wyborami

Służba statystyki raportuje o zerowej inflacji a parlament rozmyśla nad ponownymi wyborami

Zdjęcie pobrano z ipress.uaNa Ukrainie w październiku 2012 roku w porównaniu z wrześniem ceny nie zmieniły się (inflacja – 0%), także ceny nie zmieniły się i w porównaniu z październikiem 2011 roku – informuje Państwowa Służba Statystyki.

Nieco inaczej wyglądają ceny detaliczne w sklepach – chleb w porównaniu z sierpniem zdrożał o 60 kopiejek a dolar w kantorach sprzedawany jest po 8,3 hrywien (8,11 w sierpniu).

Dzisiejszy skład rządu oraz parlamentu już chyba nie jest gotowy do przyjmowania decyzji nt gospodarki, 6 listopada on rozpatrywał tylko pytania polityczne – wybory w okręgach, gdzie nastąpiły sfałszowania rezultatów wyborów oraz w jakim trybie wybierać rzecznika Werchownej Rady – otwartym głosowaniem czy tajemnym.

Gdy europejscy politycy zażarcie krytykują problemy z liczeniem głosów na ukraińskich wyborach parlamentarnych, Wiktor Janukowycz nie okazuje żadnej reakcji ani dementując ani popierając poszczególne sytuacje konfliktowe.

Razem z tym na dzielnicach wyborczych kabinki nie są demontowane, co świadczy o tym, że władze nie wykluczają ponowne wybory.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *