Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Styczniowe „Słowo Polskie”: więcej o historii i okresie bożonarodzeniowym

Styczniowe „Słowo Polskie”: więcej o historii i okresie bożonarodzeniowym

Nie zważając na to, że okres bożonarodzeniowy zbliża się ku końcowi, w miesięczniku „Słowo Polskie”, styczniowy numer którego dotarł już do swoich czytelników, dużo miejsca poświęcono pięknym i rodzinnym obchodom świąt Bożego Narodzenia.

Orszak Trzech Króli w Chmielnickim, paczki z żywnością i słodyczami dla od mieszkańców kraju nad Wisłą dla rodaków na Ukrainie, jasełka u winnickich kapucynów, międzynarodowy koncert kolęd z udziałem seminarzystów Redemptoris Mater – od Kamieńca do Sławuty Polacy krzewią tradycje bożonarodzeniowe, śpiewając kolędy i pastorałki, przekazane im z dziada pradziada.

O natarciu bolszewików pod Jeziorną i Samgródkiem na pozycje polskich oddziałów w 1920 roku, które przesądziło o dalszych losach wojny można przeczytać w artykule „Armia Konna na froncie polsko-bolszewickim” (strona 11). Perypetie związane ze zmianą nazewnictwa Dowbysza i kulisy życia jego mieszkańców w tzw. „Marchlewszczyźnie Radzieckiej” – polskim okręgu autonomicznym w ramach ZSRS przeczytamy w tekście na stronie 9. Na stronie 7 tradycyjnie znalazł się tekst podróżnika Dmytra Antoniuka, który tym razem zabierze nas do ojczyzny polskiego pisarza i moralisty Mikołaja Reja.

Poza tym na stronie 2 – ciekawostki o Ukrainie, wiadomości z życia kościoła katolickiego oraz ciekawe statystyki dotyczące odwiedzin przez turystów Kamieńca Podolskiego.

>>>> Czytaj styczniowe Słowo Polskie w PDF <<<<

Redakcja, 02.02.18 r.

lp   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code