Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Studenci z Polski – jako ambasadorzy demokracji, pokoju i tolerancji

Studenci z Polski – jako ambasadorzy demokracji, pokoju i tolerancji

Zdjęcie pobrane z library.te.uaPrzez dwa dni na Podolu gościli studenci z Gdańskiego Uniwersytetu. Spotkanie z ukraińską polonijną młodzieżą odbyło się w powiatach Latyczowskim oraz Chmielnickim.

„Zapoznajmy się po polsku” – tak zaczęli przedstawiać się uczestnicy wycieczki z koła naukowego Uniwersytetu Gdańskiego i „oto czym się zajmujemy”.

Podolanie po polsku opowiedzieli o sobie – kto czym się zajmuje, jakie ma przedstawienie o Polsce i co lączy go z tym krajem i czy wiąże z nim swoją przyszłość. Polacy z Polski przedstawili multimedialną wycieczkę po swojej Ojczyźnie, opowiedzieli o symbolach narodowych, wybitnych Polakach, zabytkach z listy UNESCO, parkach narodowych oraz atrakcjach turystycznych.

Pani Kasia i Karolina prezentowali Polonii Podola Trójmiasto – jego symbole, zabytki oraz historię.

Potem odbył się krótki spacer po zabytkowym Proskurowie i Międzyborzu. Każdy miał zadanie powiedzieć z czego Polacy są dumni.

Pani Tetiana Biełowa-Wajs recytowała w oprawie muzyczniej gry fortepianowej poezję Marii Konopnickiej.

Pod koniec spotkania, już wieczorem odbyło się wspólne śpiewanie: Pierwsza brygada i inne znane polskie piosenki patriotyczne i ludowe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *