Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko przedłużeniu aresztu w Rosji dla ukraińskiego dziennikarza

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko przedłużeniu aresztu w Rosji dla ukraińskiego dziennikarza

Fot. Newsone.ua

– Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP  stanowczo protestuje przeciwko kolejnemu  przedłużeniu aresztu  w Moskwie dziennikarza ukraińskiej agencji Ukrinform Romana Suszczenki pod zarzutem szpiegostwa oraz wzywa władze rosyjskie do oddalenia oskarżeń przeciwko dziennikarzowi  i do jego natychmiastowego uwolnienia – czytamy na stronie SDP w oświadczeniu, opublikowanym w dniu 27 czerwca.

Tekst podpisała nowo mianowana dyrektor CMWP SDP Jolanta Hajdasz, dziennikarka z Poznania, która zastąpiła w CMWP SDP Wiktora Świetlika.

Roman Suszczenko, paryski korespondent ukraińskiej agencji prasowej Ukrinform, przebywa w rosyjskim areszcie od 30 września 2016 roku. Został aresztowany w Moskwie pod zarzutem szpiegostwa. Dziennikarz nie dostał pozwolenia na spotkanie z rodziną  ani na spotkanie z duchownym prawosławnym, utrudniane jest także prowadzenie przez niego korespondencji z rodziną i przyjaciółmi (listy nie docierają do adresatów lub staje się to po nawet 3 – 4 miesiącach).

Stowarzyszenie  Dziennikarzy Polskich  protestowało już wcześniej  przeciwko zatrzymaniu i aresztowaniu Romana Suszczenki :  w październiku 2016 r.  i  w lutym 2017 r.

Słowo Polskie na podstawie informacji sdp.pl, 28.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code