Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » „Stereo by mono” – ukraiński bank z 6 milionami klientów chce wejść do Polski

„Stereo by mono” – ukraiński bank z 6 milionami klientów chce wejść do Polski

Fot. Redakcja

Dla kraju nad Wisłą właściciele banku wybrali dość nietypową nazwę. „Stereo by mono” – to nazwa nowego banku internetowego – udostępni w Polsce swoje usługi w najbliższych tygodniach. Oferta skierowana jest nie tylko do Ukraińców mieszkających w naszym kraju jakby mogło się wydawać. Ukraińskie produkty są coraz częściej kojarzone z wysokim stopniem cyfryzacji i rozbudowanymi możliwościami.

Monobank na Ukrainie obsługuje około 6 mln osób. Współwłaściciel Monobanku Oleg Gorochowski liczy przede wszystkim na to, że jego klientami staną się Ukraińcy przebywający obecnie w Polsce.

„W Polsce przebywa około 3 mln Ukraińców. Liczymy przede wszystkim na nich, ale oczywiście zachęcamy do skorzystania również naszych polskich przyjaciół. Chcemy zaskoczyć ich poziomem ukraińskiego serwisu” — napisał na swojej stronie w sieci Instagram.

Wśród zachęt, które znajdą się w ofercie „Stereo by mono” będzie darmowa wirtualna karta bankowa, brak opłat za doładowania, wypłaty gotówki i przelewy na Ukrainę.

Polska Komisja Nadzoru Finansowego dotychczas nie wydała żadnego zezwolenia dla pomysłodawców banku „Stereo”. Nie otrzymała również wniosku o udzielenie takiego zezwolenia, nie jest także prowadzone postępowanie, dotyczące jego udzielenia. Przed wydaniem tego rodzaju zezwolenia zawsze dokonywana jest wszechstronna ocena założyciela, jego planów biznesowych oraz zdolności do prowadzenia bezpiecznej działalności bankowej na rynku polskim. Plany zagranicznych przedsiębiorców są także każdorazowo przedmiotem konsultacji z organem nadzoru bankowego z kraju pochodzenia takiego podmiotu.

 

Słowo Polskie za: polskie media, 22 stycznia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code