Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Lekcja patriotyczna w Szkole wiedzy o Polsce

Lekcja patriotyczna w Szkole wiedzy o Polsce

Na zdjęciu Pani Helena z Berdyczowa pomaga dzieciom tworzyć kompozycję patriotyczną11 listopada jest dla każdego Polaka ważną datą — symbolem miłości do Ojczyzny, synonimem walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Poczucie patriotyzmu rodzi się już w młodym wieku. Świadectwem tego są uczniowie Szkoły Wiedzy o Polsce przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej, którzy z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski przygotowali specjalną lekcję tematyczną.

W tym dniu gabinet drugoklasistów przepełniony był dziećmi ubranymi w biało-czerwone ubranka. Słuchając Mazurka Dąbrowskiego i zachowując się odpowiednio do sytuacji, młodzież chętnie uczyła się wierszy patriotycznych, każdy z uczniów opowiedział wiersz „Kto ty jesteś?”, który potrafi odsłonić różne oblicza patriotyzmu i pomaga zastanowić się co to znaczy oddać życie za ojczyznę. Na lekcji dzieciaki zrobiły także specjalne znaczki — z orłem białym na czerwonym tle i zamieściły go na swoich szkolnych mundurach. Byli bardzo dumni z tego że mają na sobie taki „znak małego Polaka”.

Szkolna młodzież potraktowała lekcję patriotyczną bardzo entuzjastycznie – zadawali wiele pytań z zakresu historii, błyskawicznie uczyły się piosenek polskich. Najbardziej podobała im się piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Dzieci ze Szkoły Wiedzy o Polsce po raz pierwszy wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości. Razem z nauczycielką wycinali z papieru białe i czerwone dłonie, a później zrobili jedną biało czerwoną flagę, oznaczającą jedność młodych Polaków w Żytomierzu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało patriotyczne pocztówki.

Dzięki tak wspaniałym inicjatywom można mieć nadzieję, że w przyszłości nasi młodzi patrioci zrozumieją znaczenie daty 11 listopada dla każdego Polaka i będą świętować je z potrzeby serca a nie z przymusu czy nalegania rodziców. Tą konkretną lekcję z pewnością zapamiętają na całe życie i przekażą zdobytą wiedzę swoim starszym i młodszym domownikom.

Anna Denysewicz

GK

{morfeo 680}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *