Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Startowała rowerowa wycieczka z Ukrainy do Polski

Startowała rowerowa wycieczka z Ukrainy do Polski

Zdjęcie pobrane z turystyka.interia.pl15 lipca z centralnego placu Iwano-Frankiwska w ramach Międzynarodowego projektu „O historii i kulturze Ukrainy i Polski językiem bezdroża” startowała wycieczka rowerowa.

Jak przekazuje korespondent Unian, ukraińska i polska młodzież będzie podróżowała na rowerach przez terytorium dwóch krajów i podołają łącznie 1100 km na rowerach z Iwano-Frankiwska do Nowej Suli (Polska). Pobłogosławił uczestników wycieczki miejscowy katolicki ksiądz.

Główny cel projektu – nietradycyjny sposób poznania młodzieżą różnorodności kultur i historii wybranych regionów. Jednymi z zadań tego międzynarodowego projektu jest opracowanie połączenia rowerowego, a mianowicie, велотраси między Iwano-Frankiwskiem i Nową Sulą.

W trakcie podróży uczestnicy projektu będą oglądać krajobrazy, poznawać kulturę tych regionów, przez które będą przejeżdżać : Iwano-Frankiwsk, Galicz, Sambór, Stryj(Ukraina, niekdyś II RP) i Bochnię, Kraków, Czenstochowę, Orlie Gniazda i zakończą w Nowej Suli.

Projekt finansowany przez Ogólnopolskie Ludowe Centrum Kultury(40 0000 PLN) oraz iwano-frankowski samorząd(17 tys. hrn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code